Powiązane Artykuły

14 Comments

 1. 1

  Ewelina Puczek

  Giedroyć nigdy po wojnie nie był w Polsce. Tak więc relacja nie jest wiarygodna, chyba że autor pomylił postacie

  Odpowiedz
  1. 1.1

   Jacek Karcz

   Myli się Pani i to bardzo!!!

   Odpowiedz
 2. 2

  Grzegorz Dutkiewicz

  Takich bredni dawno nie czytałem. Kultura Paryska to szmatława gazeta, KOR niszczył Polskę a trzech wielkich Polaków to margines społeczny, który chce wypierdolić 38 milionów innych Polaków z Polski . Grzesiu litości.

  Odpowiedz
  1. 2.1

   PL

   jakich 38 milionów Polaków i gdzie oni są ? Znasz Historię od 1920 roku ? Jeśli nie to pochyl głowę ! Bo jest nad czym – NO chyba żeś ICEK z ZA Buga …

   Odpowiedz
 3. 3

  Przemysław Zawadzki

  Giedroyc (nie “ć”) nigdy, do samej śmierci nie był w PRL – u. Autor pomylił go pewnie z Mazowieckim, lub kimś z tych okolic.
  Kultury nigdy nie czytał, nie wie, że to nie “gazeta”, a miesięcznik. Za posiadanie którego w PRL szło sie na dołek.

  Odpowiedz
 4. 4

  Krystyn Strzelecki

  Jerzy Giedroyć NIGDY po wojnie nie był w Polsce. Ludzi posiadających świadectwo internowania nr 1 znam kilku i nie są to ludzie z pierwszych stron. Świadectwo Internowania to jest taki pamiątkowy świstek papieru wydawany przez IPN. Oryginalne natomiast są Decyzje o Internowaniu podpisywane przez Komendanta Wojewódzkiego MO. Immunitet o nietykalności NIGDY nie był wystawiany przez Ministerstwo Górnictwa.
  Wiarygodność całej opowieści pana Flisa jest gó..o warta, tak samo jak jego rzekome prześladowania.

  Odpowiedz
 5. 5

  anna osinska

  Kardynał Stefan Wyszyński też uprzedzał przed KOR-em i kazał zwrócić uwagę na nazwiska osób z nim związanych.

  Odpowiedz
 6. 6

  Grzegorz Walczak

  Ciekawe, że brakuje nazwiska autora.

  Odpowiedz
  1. 6.1

   Zbigniew

   Zbigniew Flis

   Odpowiedz
 7. 7

  Renata Rojek

  Jak długo jeszcze będziemy się takimi kłamstwami karmić, rozdzierając i niszcząc w ten sposób nasz naród??? Zgoda buduje, niezgoda rujnuje – to przecież staropolska mądrość, o której wszyscy w naszym kraju zdali się zapomnieć. Przecież w tych “wspomnieniach” nie ma krztyny prawdy, jest tylko jad, zawiść i kłamstwo. Jak wam nie wstyd?! “Korpus Rezerwy Oficerów” – skrót od tej nazwy , to wg tego pana KOR, a ja tu widzę KRO. Autor wspomnień ocenia ludzi z KOR-u jako durniów, a sam ma problemy z poprawnym utworzeniem łatwego skrótu. W ministerstwie państwa socjalistycznego ten pan zobaczył dokumenty i dane dotyczące działaczy opozycyjnych, które uznał za prawdziwe…. Naprawdę, świadectwo godne zaufania.

  Odpowiedz
  1. 7.1

   Michał Korybut Wiśniowiecki

   mozna sie klocic z autorem czy tak wlasnie powiedzieli, jedno jest niepodwazalne
   TAK ZROBILI

   Odpowiedz
  2. 7.2

   edward dębicki

   powiedz kobieto czy on sobie zmyslił całą historię? poza tym sprawdz gedroycia , to polak ? jaka zgoda teraz chcecie zgody a za wiezienie polaków po wojnie przez zydłackie gówno a za katyn to zyd chazarski stalin i beria wydali wyrok nie rosjanie zgoda bedzie jak za wszystko zapłacicie teraz ma byc kara

   Odpowiedz
 8. 8

  Mirosław sojnowski

  Bydło żydowskie do gazu ! Ja was kurwa ustawię żydy jebane, alkoholicy i pedały, zboki jebane, pederaści i złodzieje.Do gazu ! Kurwa do gazu żydostwo talmudowe ! Za zamordowanie kilku milionów Polaków! na kolana świnie żydowskie! i błagać o litość Panów Polaków ! no już kurwa bydło żydy!

  Odpowiedz
 9. 9

  antoni antczak

  Pana Flisa znają osoby z kwk Chwałowice

  Odpowiedz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Ten serwis używa plików cookies w celach statystycznych oraz poprawy wygody działania. Więcej dowiesz się na stronie Polityka prywatności.